نویسنده گزارش: احمد سهیل نصیری

مسئولان بیمارستان مرکزی ولایت فراه گفته اند که روزانه ۵ درصد از بیماران این بیمارستان را افراد و یا کودکانی تشکیل می‌دهد که در پی شدت افزایش دما، بیمار شده اند.

 

«شاه محمود» مسئول پولی کلینیک بیمارستان فراه گفت که ساکنان این ولایت کودکان و یا جوانان شان را بعد از شدت یافتن بیماری به بیمارستان منتقل می‌کنند.

وی افزود که روزانه ۱۵۰ بیمار کودک و جوان به این بیمارستان منتقل می‌شوند که از این میان، ۵ درصد شان را افرادی تشکیل می‌دهد که در پی گرمای زیاد بیمار شده اند.

افزایش روز افزون دمای هوا در ولایت فراه باعث شده تا شمار زیادی از ساکنان این ولایت بخصوص کودکان به بیماری گرما زدگی مصاب شوند.

گفته می‌شود که دمای هوا در ولایت فراه در روزهای اخیر به ۵۰ درجه سانتی گراد رسیده است.

شاه محمود گفت: “افرادی که در پی هوای گرم بیمار می‌شوند درجه حرارت بدنشان بالا رفته و حتی زمانی سبب مرگ نیز می‌شود.”

با این حال شماری از داکتران بیمارستان ۲۰۰ بستر ولایت فراه گفته اند که بیشتر این بیماران را کودکان تشکیل می‌دهد.

گفته می‌شود که نبود امکانات سرمایشی در خانه‌ها و بلند بودن درجه گرمی هوای فراه از عوامل مهم افزایش بیماری گرما زدگی عنوان شده است.

آنچه گزارش می‌شود این است که بیشتر کودکان و کشاورزانی که روزانه در سر کشت زارهای خود مصروف کار هستند به گرما زدگی مبتلا می‌شوند.

این در حالیست که فراه از ولایات گرم در غرب کشور محسوب می‌شود و ضعف اقتصادی شماری از ساکنان این ولایت و نبود امکانات رفاهی سبب شده است تا آنان نتوانند فضای زندگی و کارشان را سرد ساخته و کودکان شان را از بیماری مصئون نگهدارند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :